Haber

Almanya’da 15 yaşındaki çocuk sınıf arkadaşını öldürdü

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde 15 yaşındaki bir çocuk sınıf arkadaşını başından vurarak öldürdü.

Almanya’da bir okulda cinayet işlendi. Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinin Offenburg kentindeki Waldbach Okulu’nda 15 yaşındaki bir çocuk sınıf arkadaşını başından vurdu. Ağır yaralanan çocuk kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olay yerine çok sayıda polis ve ambulans ekibi sevk edilirken, okuldaki 180 öğrenci tahliye edildi.

Polis tarafından yapılan açıklamada, saldırganın sınıfa girerek özellikle sınıf arkadaşını hedef aldığı belirtildi. Saldırının ardından zanlının özel kuvvetlerin düzenlediği operasyonla yakalanarak gözaltına alındığı açıklandı.

Okulun öğrenme güçlüğü çeken özel öğrencilere yönelik okul olduğu ve iki öğrenci arasında bireysel husumetin yaşandığı belirtildi.

Uzmanlar, Almanya’da okullarda şiddet olaylarının son yıllarda korkutucu boyutlara ulaştığını, özellikle ateşli silah kullanımının okullarda güvenlik konusunu bir kez daha gündeme getirdiğini belirtti.

Öte yandan Almanya’nın Hamburg kentindeki Stadtteilschule Blankenese Okulu’nda dün bir öğretmen sınıfta silahla tehdit edildi ve olayla ilgili yaşları 12 ile 14 arasında değişen 4 çocuk polis tarafından gözaltına alındı. Polis, çocukların üzerinde iki adet oyuncak silah bulunduğunu açıkladı. – BERLİN

polatli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu