İş

İnegöl Belediyesi İstihdam Merkezi 2023’te 314 kişiye istihdam sağladı

İnegöl Belediyesi tarafından iş arayanlarla işverenleri buluşturmak amacıyla 2018 yılı Kasım ayında kurulan İstihdam Merkezi, son 5 yılda yüzlerce vatandaşa iş kapısı açtı. 2023 yılının ilk 6 ayında 314 kişiye istihdam sağlandı.

Merkez belediye binasında 2 işçinin çalıştığı İş Bulma Merkezi, iş arayan vatandaşların umudu oldu. Merkez kurulduğu günden bu yana binlerce kişiye iş kapısı açarken onlarca firmaya da işçi bulma adına katkı sağlamıştır. İstihdam merkezi faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl’ün nüfusu ve ekonomisi ile önemli faydaların sağlandığı verimli topraklar olduğuna dikkat çekti. İlimizde işsizliğin yok denecek kadar az olduğunu kaydeden Lider Taban, “Aslında İnegöl istihdam söz konusu olduğunda olumsuz istihdamdan bahsedebileceğimiz bir yer. Bireylerin mesleklerine ve yeteneklerine göre istihdam pozisyonları konusunda sadece mağduriyetler olduğunu görüyoruz. Bu nedenle belediyemiz bünyesinde İstihdam Merkezi oluşturduk. Buradaki amacımız bireylerin bilgilerini toplamak. Merkezimiz son 5 yılda binlerce vatandaşımıza iş imkanı sağladı” dedi.

İstihdam Merkezi personelinin zaman zaman şirket ziyaretleri yaptığını kaydeden Başkan Taban, “Arkadaşlarımız şirketlerimizi ziyaret ederek merkez hakkında bilgi veriyorlar. Bu sayede şirketlerimiz işçi açığı olduğunda İş Merkezi’ne haber veriyor ve oraya kayıtlı işçi varsa hızla yönlendiriliyor. İş Merkezi’ndeki arkadaşlarımız burada aracı olarak yerlerini alıyorlar.”

İstihdam Merkezi’nin 2023 yılı ilk 6 aylık istihdamına ilişkin verileri de paylaşan Başkan Taban, “2023 yılı ilk 6 ayında İstihdam Merkezimize 558 kişi başvurdu. Bunlardan 314’ü uygun bir işe yerleştirildi.” – BURSA

gevashaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu