Haber

RTÜK, suç gündemiyle deprem yayınları için toplanacak

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Üyesi Okan Konuralp, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Tele 1, Halk TV, FOX ve Habertürk’ün yayınlarından dolayı cezalandırılması gündemiyle RTÜK’ün çarşamba günü toplanacağını duyurdu. Konuralp, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sadece deprem değil, beceriksizlik ve kibir onbinlerce vatandaşımızın ölümüne neden oldu. Ve olası cezalarla gerçekleri gizleyebileceklerini sanıyorlar.” ” sözlerini kullandı.

Taşçı: Hedeflenen gerçekleri karartmak

RTÜK Kıdemli Komite Üyesi İlhan Taşçı da, “Depremden sonra adli soruşturma gerektirecek boyuta gelen eksiklik ve eksiklikleri haber yapan televizyonlara 5 kez programı durdurma ve üst sınıra kadar para cezası için RTÜK yarın toplanacak. ve gelişmeleri yayınlayın.”

Türkiye Personel Partisi Milletvekili Sera Kadıgil’in Diyanet İşleri Başkanlığı’nı siyasi İslamcı olarak nitelendirmesi nedeniyle RTÜK’ün verdiği ceza kapsamında Tele 1’in ekranının 23-25 ​​Şubat tarihleri ​​arasında karartılacağını Pazartesi günü açıklayan Taşçı, evlat edindiği kızla evlendi. Diyanet’in depremzede çocukları. Fetvasının tepki çektiğini hatırlatarak, amacının “gerçeklerin üzerini örtmek” olduğunu söyledi.

DW / SÖ,ET

ipekyolu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu