Ekonomi

OKX, 7. rezerv kanıtı raporu yayınladı: 10 milyar dolar değerinde varlık açıkladı

Investing.com – İşlem hacmine göre en büyük ikinci kripto para borsası konumuna yükseliyor OKXWeb3’teki atılımıyla öne çıkmaya devam ediyor.

Mayıs ayında 7. kanıt kanıtı raporunu yayınlayan OKX, şeffaflık unsuruna bağlı kaldığını bir kez daha vurguladı. Kripto borsasından yapılan açıklamaya göre şirket, rezervlerinin büyük bir kısmına sahip. bitcoin, EthereumVe bağ değerinden oluşan 10 milyar dolarlık kripto varlığına sahip olduğunu açıkladı. Rapordaki ilk 3 kripto para birimi dışında USDC, XRP, DOGE, SOL, OKB, UYGUN, DASH, NOKTA, ELF, EOS, VESAİRE, FİL, BAĞLANTI, LTC, Ekim, İNSANLAR, TON, TRXVe UNIDahil olmak üzere 19 kripto para birimi daha olduğu bildirildi.

Yapılan açıklamada ayrıca BTC, ETH ve USDT’nin her birinin %103’erlik rezervinin bulunduğu belirtildi. Rezerv kanıtı sistemini daha da kolaylaştırmayı taahhüt ediyoruz OKX gelişen bir teknoloji olan zk-STARK protokolü ile mevcut sistemini desteklemektedir. Böylece kullanıcılar istedikleri zaman platformun rezerv durumunu şirketten bağımsız olarak kontrol edebilirler.

FTX’in ani çöküşünün ardından merkezi borsalara güvenin azalmasıyla OKX, müşteri güvenini yeniden tesis etmek için bu yolu izledi.

OKX, ihtiyat kanıtı taahhüdünü sürdürüyor

Rezerv Kanıtı Raporunun yayınlanmasının ardından OKX Satış ve Pazarlama Müdürü Lennix Lai şunları söyledi:

OKX, Merkle Tree Proof of Reserve programı ile 180 binden fazla adres yayınladı. Böylece kullanıcılar varlık akışını şeffaf bir şekilde kontrol etme olanağına sahip olurlar. Rezerv kanıtı aylık olarak yayınlanırken, kullanıcılar istedikleri zaman en son Rezerv Kanıtı raporunu kontrol edebilir ve borsa ödeme gücünü doğrulayabilir.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu