Yaşam

Farah Zeynep Abdullah, Musa Orhan’a hakaret ettiği iddiasıyla ifade verdi

Ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah, cinsel saldırı suçundan yargılanan Musa Orhan’a sosyal medyada hakaret ettiği gerekçesiyle İstanbul’da bir konuşma yaptı. Abdullah, “Niyetim kesinlikle müşteki Orhan’a hakaret etmek değildi, müşteki hakkında haberde yer alan ifadelere tepki niteliğindeydi.”

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, 18 yaşındaki kız çocuğuna nitelikli cinsel saldırı suçundan yargılanan Uzman Çavuş Musa Orhan’a ‘hakaret’ ettiği iddiasıyla İstanbul’da ifadeye çıkarıldı. İstanbul 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen talimat duruşmasında tutuksuz sanık Farah Zeynep Abdullah ve avukatları hazır bulundu.

“Amacım kesinlikle müşteki Orhan’a hakaret etmek değildi, müşteki hakkında haberde yer alan ifadelere tepki niteliğindeydi.”

Duruşmada savunma yapan Abdullah, kimlik tespiti sırasında aylık gelirinin 50 bin lira olduğunu belirtti. Ünlü oyuncu savunmasında, “Müşteri Musa Orhan’a yönelik cinsel saldırı haberlerinin basında ve sosyal medyada yer almasının ardından iddianamede yer alan açıklamayı paylaştım. Amacım müşteki Orhan’a hakaret etmek değildi, amacım müşteki Orhan’a hakaret etmekti. Şikayetçi hakkında çıkan haberlerde yer alan ifadelere tepki. Hakaret etme kastım olmadığı için beraatımı talep ettim.” “Mahkumiyetimin kesinleşmesi halinde hakkımdaki hükmün açıklanmasının ertelenmesini de kabul ve talep ediyorum” dedi.

Sanık avukatı, müvekkilinin lise ve üniversite yıllarını İngiltere’de geçirdiğini belirterek, “Bu ülkede ifade özgürlüğü çok geniş olduğu için ‘hakaret’ kastı olmaksızın bir açıklama yapmıştır. Takdir edilen bir sanatçı olarak. Toplumda değer verilen ve değer verilen bir genç kızın hayatına bu şekilde son verilmesinden müvekkil sorumludur.” “Buna tepki olarak bu paylaşımı yaptı. Beraatını talep ediyoruz” dedi.

Mahkeme talimatın ana mahkemeye iade edilmesine karar verdi. – İSTANBUL

mudurnuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu